Marie Stafford ile Facebook veri skandalı ve kişisel verilerin kullanımı üzerine

Marie-Stafford-cambridge-analytica-ai-jwt-research

TÜAD‘ın düzenlediği 21. Araştırma Zirvesi‘nde basın sponsoru olarak yer alarak, 2 gün boyunca çok değerli konuklarla buluştuk. Facebook ve Cambridge Analytica veri skandalı, araştırmacılık sektörünün geçmişi ve geleceği, ESOMAR standartları, Yapay Zeka’nın (AI) araştırmacılık sektörüne ne anlam ifade ettiği ve verilerin korunması ve işlenmesi noktasında teknoloji dünyasının sahiplenmesi gereken etik kurallara dair bir dizi röportaj gerçekleştirdik.

İlk konuğumuz JWT Innovation Group Direktörü Marie Stafford oldu. Kendisiyle Cambridge Analytica skandalı, Mark Zuckerberg’ün kişisel verilerin işlenmesi ve korunması konusundaki tutumu, Elon Musk ve OpenAI inisiyatifi, veri bağışı trendleri, Amazon Dash Buttons ile marka iletişimi ve araştırma sektörüne teknolojik yaklaşımlar üzerine konuştuk.

İyi seyirler!

Marie Stafford

JWT Innovation Group Avrupa Direktörü Marie Stafford, 2004 yılından bu yana J. Walter Thompson’da araştırma alanında çeşitli rollerde çalışan Stafford, Innovation Group Avrupa edisyonunda, ajans müşterilerine içgörü ve gelecek trendlerine dair danışmanlık hizmeti sunan ekibin başında yer alıyor. Oldukça karmaşık ve çok hızlı ilerleyen tüketici dünyasında, yakın gelecekte pozitif yıkıcı değişimleri getirmesi beklenen güçler, temalar ve trendlere dair rekabetçi analizler yaratan departmanı yöneten Stafford, 13 yıldır JWT ve markaları için teknoloji, tasarım, marka ve müşteri deneyimi konusunda raporlar ve içgörüler üretiyor.

Bugün 0 makale daha okuyabilirsin. Sınırsız okumaya devam etmek için
Ücretsiz Kaydol

Bu içerik SHERPA Blog okurlarına özel.

Devamı ve daha fazlası için sadece okur girişi yapman yeterli.

Kullanıcı deneyimi (UX), tasarım ve teknoloji alanında bilgini pekiştir.

Kullanım koşullarını okudum ve kabul ediyorum.
Neden kaydolmalıyım?