İlham Verenler #1.2 | Kozan Demircan: Blockchain çağında girişimcilik

İlham Verenler #1.2 | Kozan Demircan: Blockchain çağında girişimcilik

Endüstri 4.0’a giden yolda teknoloji ve tasarımın buluştuğu alanlardaki problemlere getirdikleri yeni çözümlerle dünyada iş yapma tarzını değiştiren girişimciler ve başrolünde oldukları bu yeni ekonomiyi hem yıkan hem de dönüştüren Blockchain teknolojisi… Peki bu iki yıkıcı trendin ortak yönleri neler? Beraber çalışarak neleri başarabilirler? Son yıllarda yaşadığımız bu sosyo-ekonomik dönüşümün bir benzeri dünya tarihinde bulunuyor mu?

Bu ve benzeri sorular etrafında adeta bir beyin jimnastiği yapan Kozan Demircan sade ama dopdolu tarzı, verdiği çarpıcı örnekleri, tarihten referansları ve karmaşık terimlere getirdiği net tanımlarla dolu dolu bir ikinci bölüm ile yeniden bizimle.

İyi seyirler!

Kozan DEMİRCAN

1975 yılında İstanbul’da doğdu. Özel İtalyan Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünden mezun oldu.
Teknoloji ve popüler bilim yayınları için teknoloji editörlüğü ve yayın yönetmenliği yaptı. Bir çok iletişim ajansı, STK, devlet kurumu ve teknoloji sektörünün önde gelen şirketleri için “iletişim danışmanlığı” yaptı. Kurumsal iletişim, kurumsal ilişkiler ve dijital iş modellerinde uzmanlaştı.

 Bahçeşehir Üniversitesi‘nde “e-business and internet marketing” ve “e-ticaret” master dersleri vermiş olan Demircan, İstanbul Bilgi Üniversitesi‘nde “Amazing Science” ve “From Invention to Innovation” derslerini vermektedir. Bu bağlamda dijital iş stratejileri, yıkıcı-yenilikçi iş modelleri, omnichannel perakende, blockchain uygulamaları ve kriptopara konularına yoğunlaşmaktadır.

Dijital Dönüşüm Lideri olarak 2013’ten bu yana kurumlara “dijital dönüşüm“, “endüstri 4.0”, “nesnelerin interneti“, “blockchain”, “kriptopara” ve  “dijital pazarlama” alanlarında eğitim vererek workshoplar düzenlemekte ve danışmanlık sunmaktadır. Yapay zeka, endüstri 4.0, teknoloji ve geleceğin dünyası alanlarında TV programlarına katılmakta, atölyelerde seminerler vermektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi akademisyenleriyle birlikte Türkiye’nin ilk uygulanabilir endüstri 4.0 yol haritası ve endeksinin çıkarılmasına katkıda bulunan Demircan’ın çalışmaları Harvard Busines Review Türkiye blogunda yayınlanmıştır.

Kozan Demircan’ın kurumsal dijital dönüşüm bloguna ek olarak kendi adıyla bir bilim-teknoloji blogu bulunmaktadır. Ayrıca sosyal medyada da TwitterInstagram ve Facebook üzerinden kendisine ulaşabilirsiniz.

Bugün ilk makalen bizdendi.
Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol
KEŞFETMEYE DEVAM ET
İlham Verenler #1.1 | Kozan Demircan: Blockchain için tasarlamak
SHERPA Blog

İlham Verenler #1.1 | Kozan Demircan: Blockchain için tasarlamak