Müşteriler parasının ne kadarını sizin markanıza harcıyor?

Müşteriler parasının ne kadarını sizin markanıza harcıyor?

Brand Week İstanbul Efsaneleri’nin ikinci konuğu, müşteri, ürün, marka ve personel deneyimi içgörüleri toplamaya odaklanan ve karmaşık araştırmaları basitçe gerçekleştirmeyi mümkün kılan araştırma yazılımı Qualtrics’in müşteri deneyimi direktörü ve araştırmacı Luke Williams.

Wallet Allocation Rule ve Why Loyalty Matters kitaplarının da yazarı olan Luke Williams ile yapay zeka (AI), artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) gibi yeni teknolojilerin, şirketlerin ve markaların daha iyi müşteri deneyimi sunmalarına nasıl fayda sağlayacağını ve markaları mahveden müşteri deneyimi efsanelerini konuştuk.

Wallet Allocation Rule kitabından da söz ettiğimiz söyleşide; müşteri deneyimini ölçümlemede NPS — Net Promoter Score ve müşteri memnuniyeti ölçümlerinin yapamadığı şeyi yapmayı vaat eden, müşterilerin belirli bir kategorideki harcamalarında bir markaya ne kadar pay düştüğünü ölçen “cüzdan payı” terimine de değindik.

İyi seyirler!

Kimdir?

Luke Williams | Qualtrics, Head of CX

Luke Williams, Qualtrics’te Müşteri Deneyimi (CX) Departmanı başkanıdır. Aynı zamanda ödüllü bir araştırmacı ve New York Times ve USA Today’in en çok satanlar listesindeki “The Wallet Allocation Rule” ile Bookscan’in en çok satanlar listesindeki “Why Loyalty Matters” kitaplarının yazarıdır. Bir istatistikçi ve metodolojist olan Luke Williams; CX, müşteri memnuniyeti, müşteri sadakati, müşteri yatırımının dönüştürülmesi, strateji ve mantıksal analiz alanlarında bir düşünce lideridir. Luke’un çalışmaları Harvard Business School Case Study dahil olmak üzere birçok akademik ve ticari dergide yayınlanmıştır.

Serinin tamamına buradan ulaşabilirsin.

Bugün ilk makalen bizdendi.

Daha fazlası için SHERPA Blog okuru olmalısın.
Giriş Yap Ücretsiz kaydol

Benzer Yazılar

Gizle