Serdar Arıçelik

Serdar Arıçelik

UX Designer @SHERPA

Serdar Arıçelik, 15 Mart 1989, Konya doğumlu. Spora olan merakı yüzüden çocukluk ve gençlik yılları çoğunlukla futbol ve basketbol sahalarında geçiriyor. Liseyi Konya'da tamamladıktan sonra eğitim hayatına, tercih yapmadan daha 2 gün önce öğrendiği ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümüne devam ediyor. Üniversite yıllarında sahalardan biraz olsun uzak kalsa da dostlarıyla bilardo oynayarak gözünü, konsantrasyonunu ve hızlı problem çözme becerilerini  bu kez makro ölçekte geliştiriyor.
Sadece ürün tasarımı alanında değil proje yönetimi konusunda uzmanlaşan Serdar, deneyim ve süreç odaklı tasarım anlayışını ve endüstri ürünleri tasarımı bilgilerini kullanıcı deneyimi tasarımı alanında pekiştirmek ve ilerletmek istiyor. Hepsinden önemlisi; iyi insanlarla iyi işler yapmak istiyor. Bilardo ve bilgisayar oyunlarına meraklı; modelleme, çizim ve illüstrasyonla ilgileniyor. Yaratıcı yönünü beslemek için Andy Gilmore, Peter Tarka, Steve Reich ve Casey Reas gibi isimleri yakından takip ediyor. Müzikte elektronik ve minimal; sinemada, bilim-kurgu ve fantastik tarzı beğeniyor. Son zamanlarda Herman Hesse okuyor. İçine kapanık bir yapıda olsa da ortamlara kolayca uyum sağlıyor.
Geometri ve matematikte rakip tanımıyor; kolay çözümleri beğenmeyip problemle daha fazla oynamayı seviyor. Aynı anda hem detaycı hem sabırsız.