Girişimci karakter özellikleri testi

Girişimci karakter özellikleri testi

Girişimcilik söz konusu olduğunda çoğu kişinin sadece kendilerine ve girişimlerine odaklandıklarını ve “Bir girişimci olmak için neler yapmam gerekiyor? Kendimi nasıl konumlamalıyım? Kendimi ve girişimimi nasıl tanıtmalıyım?” gibi sorularla meşgul olduğunu gözlemliyoruz. Peki, girişimcilik aslında nedir ve girişimci olmak için yeterli özelliklere sahip misiniz?

Girişimcilik kültürü her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Kuluçka merkezleri, hızlandırma programları, teşvikler, mentorlar, yatırımcılar ve pitch sunumları derken bugün artık bir girişimcilik ekosisteminden söz edebiliyoruz. Buna karşın, girişim ve girişimcilik kavramlarının ne anlama geldiği konusunda ortak bir düşüncede uzlaşabildiğimiz söylenemez.

The Freaks Shall Inherit the Earth: Entrepreneurship for Weirdos, Misfits, and World Dominators ve It’s Not About the Tights: An Owners Manual For Bravery gibi kitapların yazarı Chris Brogan girişimciliğin iyi hizmetle ilgili olduğunu vurguluyor ve şöyle diyor:

Girişimcilik hiçbir zaman kendi göbek deliğinize bakmaktan ibaret değil, aksine tamamen diğer insanlara ulaşmak ve onlara yardım etmekle ilgili. Girişimcilik, aslında diğer insanlara hizmet etmek ve bu hizmetten bir değer yaratmakla ilgili. Para kazanmanın yolu bu.

Gitmeli ve insanlara yardım etmelisiniz. Girişimciliğin insanların sizi nasıl algıladığıyla değil, sizi ve servisinizi bir başkasına önerebilecek kişilere yardım edip etmediğinizle ilgisi var.

Bu, telaffuz etmesi kolay ancak hayata geçirmesi zor bir yaklaşım olabilir. Anlaşılan, başarılı bir girişimci olmak için iyi bir fikir ve iyi bir yatırımdan daha fazlasına ihtiyaç var.

Peki, başarılı bir girişimci olmak için hangi özelliklere sahip olmamız gerekiyor? Bu konuda kendini gözden geçirmek için, evet ve hayır seçeneklerinden birini seçeceğin 21 sorudan oluşan bu anketi yanıtla.

Bu içerik ücretsiz!

Okumaya devam etmek ve SHERPA Blog okuru olmak için aşağıdakilerden birini seç.
Her hafta yenileri eklenen yüzlerce içeriğe ücretsiz ve sınırsız eriş.

Üye misin?